Bieganie po królewsku, czyli nowa impreza biegowa na mapie warszawy.

Jak nie miałem wam okazji napisać 😉 mam niepozałatwiane sprawy z dystansem 5km. Chodzi za mną łamanie 20 minut. Na Biegu Ursynowa nie udało się. I pewnie czekałoby to do następnego KENu. Ale pojawiła się właśnie nowa szansa! Nowa impreza biegowa w Warszawskim Wilanowie czyli Królewski Festiwal Biegowy Warszawa-Wilanów.

Wszystko zadziało się bardzo szybko. W zeszłym tygodniu dowiedziałem się o imprezie, która odbywa się już 10 września (najbliższa niedziela!) w ramach Dni Wilanowa 2017. Szybka konsultacja z dziewczynami, sprawdzenie jak się to ma do planu treningowego do maratonu. I bach! Jestem zapisany!

Ja wprawdzie lecę zawody na 5km ale impreza będzie rozgrywana na dwóch dystansach 5 i 10 km. Co ważne (przynajmniej dla mnie) trasy mają atest PZLA, a całość będzie się odbywać po asfalcie. Konkretnie: częściowo na dobrze wszystkim warszawskim maratończykom znanej ścieżce

rowerowej wzdłuż ul. Przyczółkowej oraz częściowo samą ulicą. No i trasy są proste jak strzała! Na 5km tylko jedna agrafka. Na 10 dwie agrafki i dwa zakręty o 90 stopni. Warunki do bicia życiówek idealne! Nikt też nie pomyli trasy, pobiegnie za mało czy za dużo okrążeń, bo biegi na każdym dystansie rozgrywane będą osobno (5km o 9:00 a 10km o 11:00).

Byłem też pod wrażeniem jeśli chodzi o relację ceny za start i zawartości pakietu startowego. Można by się spodziewać, że skoro wilanów to cena będzie trzycyfrowa ;). A tu miła niespodzianka. Pakiet standard na 5 km to 45zł a na 10km 55 zł. Co do zawartości. Poza tak oczywistymi kwestiami jak medal, czip (zintegrowany z numerem – żeby nie było!) czy posiłek regeneracyjny w pakiecie znajdziemy też koszulkę techniczną, wodę Żywiec, batony BA!, smoothie Purella Food, pachnidła od Adidas i kupon rabatowy -20% od partnera biegu czyli sklepu NIKE ForPro, w którym będzie się też mieściło biuro zawodów (w galerii Royal Wilanów).

Jest też wersja trochę droższa, ale w szczytnym celu. Można kupić pakiet krewniaka. Kupując Pakiet Krewniaka, wspierasz Fundację Honorowego Dawcy Krwi!

Aha. Ważna sprawa. O ile imprez jest nowa, o tyle organizator już nie. Można śmiało powiedzieć, że to już stary wyjadacz na mapie biegowej. Królewski Festiwal Biegowy organizuje  DEM’a Promotion Polska, znany wszystkim z organizacji popularnego Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego, Biegu na Kopiec Powstania Warszawskiego czy Skierniewickiego Biegu im. Edmunda Jaworskiego.

Ponadto impreza jest firmowana przez Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawa jako, że to Dni Wilanowa 2017. W związku z tym zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych przygotowane będzie mnóstwo bezpłatnych atrakcji. Duże dmuchane zabawki, trampoliny, występy artystów i wieczorne koncerty znanych zespołów muzycznych.

Nie zwlekajcie! Naprawdę warto się zapisać! Szybkie trasy. Bogate pakiety. Tanio! Rodzinna impreza towarzysząca. Więcej szczegółów na stronie zawodów, a jeśli już się zdecydowaliście to zarejestrować możecie się bezpośrednio tutaj. W każdym razie, ja z moimi dziewczynami będziemy!

Do zobaczenia w niedzielę!

Dodaj komentarz